Rekord wolumenu i „ szalony “ ruch przełamuje najlepsze giełdy kryptowalut

Giełdy nadal borykają się z problemami ze skalowaniem i łącznością, ponieważ wolumen osiąga nowe ATH każdego dnia w parze z ceną aktywów cyfrowych.

Historyczne zyski Bitcoina powodują ciągłe problemy na giełdach kryptowalut

W czwartek Bitcoin przekroczył 40000 USD, a następnie zapewnił możliwość kupna dipu ze spadkiem do 36550 USD, ale ludzie nie mogli z tego skorzystać, ponieważ nie mogli uzyskać dostępu do platform. Dzisiaj BTC przekroczył 41 960 USD.

Zarówno w środę, jak i czwartek w Crypto Engine wystąpiły problemy z łącznością .

„Jesteśmy świadomi i badamy problemy z łącznością w Coinbase i Coinbase Pro w aplikacjach internetowych i mobilnych. Pracujemy szybko, aby przywrócić normalną obsługę ”- zauważyła giełda z siedzibą w San Francisco, która w zeszłym miesiącu złożyła wniosek o IPO w SEC z wyceną w kucyka 28 miliardów dolarów.

To nie pierwszy raz, kiedy społeczność kryptowalutowa od dawna narzeka, nawet przed wybuchem byka w 2017 roku, bez żadnego rozwiązania.

Inna popularna giełda kryptowalut , Binance , boryka się z podobnymi problemami ze skalowaniem. Jego dyrektor generalny, Changpeng Zhao, obiecał zwiększyć pojemność serwerów podczas grudniowej przerwy.

Te zakłócenia na giełdach kryptograficznych wynikają z gwałtownych wzrostów cen, które przyciągają do nich coraz większy ruch. Kiedy w czerwcu BTC przekroczyło próg 10 tysięcy dolarów, Coinbase odnotował pięciokrotny wzrost ruchu w ciągu czterech minut.

Ruch w Coinbase wzrósł z 23,73 miliona w październiku do 47,97 miliona w grudniu, według publikacji Similar Web. W tym samym czasie ruch Binance wzrósł z 32,5 miliona do 56,27 miliona.

Wolumen na giełdach również osiągnął nowe rekordy

„Binance doświadcza wolumenów ATH. Użytkownicy mogą doświadczyć pewnych opóźnień z powodu ekstremalnej zmienności rynku ”- napisała na Twitterze giełda w piątek.

Podczas gdy Binance odnotowuje „szalony ruch”, Bitfinex odnotował ponad 1 miliard USD w BTC / USD w ciągu zaledwie ostatnich 24 godzin. „Wolumen i ruch OKEX osiągnął ostatnio wysoki poziom”, powiedział Lennix Lai.

W międzyczasie Coinbase cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony instytucji. Przez cały 2020 rok Coinbase, między innymi, doświadczył dużych odpływów bitcoinów, które ostatnio znacznie przyspieszyły i zostały powiązane z zakupami instytucjonalnymi.

Coinbase był głównym partnerem wykonawczym, który zainicjował zakup Bitcoin przez MicroStrategy . W tym tygodniu giełda wsparła również One River Asset Management jako partner oferujący pełny zakres usług i powiernik.

Handlowiec Scott Melker nazwał te masowe odpływy „szalenie zwyżkowymi” jako „ogromne zakupy wycofane z giełdy, bez zamiaru sprzedaży”.

Veröffentlicht am
Kategorisiert in Blog